Восок за обликување на брада и мустаќи, 50 г.

890,00 ден

Code: M036
Шифра: 10031
Восок за обликување на брада и мустаќи со лесна фиксација. Ја хидратира и смирува кожата. Ги омекнува и фиксира влакната од брадата и мустаќите. Содржи природен восок од пчели и есенцијални масла од јојоба, мандарина, еукалиптус и масло од камилица. Се препрачува за мустаќи и за средни и долги бради.

Dyllë për modelimin e mjekrës dhe mustaqeve, 50 g.
Code: M036
Shifra: 10031
Dyllë për modelimin e mjekrës dhe të mustaqeve me fiksim të lehtë. E hidraton dhe qetëson lëkurën. I zbut dhe fikson qimet e mjekrës dhe të mustaqeve. Përmban dyllë bletësh natyror dhe vajra esenciale nga jojoba, mandarina, eukalipti dhe vaj kamomili. Rekomandohet për mustaqe dhe për mjekra mesatare dhe të gjata.

Опис

Восок за обликување на брада и мустаќи со лесна фиксација. Ја хидратира и смирува кожата. Ги омекнува и фиксира влакната од брадата и мустаќите. Содржи природен восок од пчели и есенцијални масла од јојоба, мандарина, еукалиптус и масло од камилица. Се препрачува за мустаќи и за средни и долги бради. Со препознатлив Morgan’s мирис на бергамот, јасмин, сандалово дрво и пачули.
Упатство за употреба: Се нанесува врз чисти и суви мустаќи и брада. Се трие мала количина на восокот меѓу дланките за да се загрее. Се нанесува врз брадата и мустаќите и се формира.
Пакување: во ретро стаклена тегла, 50 гр. која целосно се рециклира.

Dyllë për modelimin e mjekrës dhe mustaqeve, 50 g.
Dyllë për modelimin e mjekrës dhe të mustaqeve me fiksim të lehtë. E hidraton dhe qetëson lëkurën. I zbut dhe fikson qimet e mjekrës dhe të mustaqeve. Përmban dyllë bletësh natyror dhe vajra esenciale nga jojoba, mandarina, eukalipti dhe vaj kamomili. Rekomandohet për mustaqe dhe për mjekra mesatare dhe të gjata. Me aromë të dallueshme Morgan’s të bergamotit, jasemenit, drurit të sandalit dhe paçulit.
Udhëzimet e përdorimit: Aplikohet mbi mustaqe dhe mjekër të pastër dhe të thatë. Fërkohet sasi e vogël e dyllit midis pëllëmbëve për t’u ngrohur. Aplikohet mbi mjekër dhe mustaqe dhe formohet.
Paketimi: në kavanoz qelqi retro, 50 g. i cili plotësisht riciklohet.

Дополнителни информации

Достава

Во цената не се вклучени трошоците за доставување на производот до купувачот