Промотивен попуст

Тоник за нега на коса за мажи – Bay Rum, 250 ml.

1,390.00 ден 1,090.00 ден

Code:                   М097
Шифра:               10049

Morgan’s тоникот за нега на коса – Bay Rum, е наменет за секојдневно одржување на косата и скалпот. Со класичниот берберски мирис на рум, ги освежува, кондиционира и стимулира косата и скалпот. Се применува пред стилизирање. На косата и дава текстура и природна цврстина. Одличен производ за бербери и за домашна употреба пред нанесување на било кој Morgan’s производ за стилизирање на коса, бидејќи ја регенерира, потхранува и хидратира косата без да ги отстрани природните масла. Содржи протеин од пченица, екстракт од кафе и хмељ, кои овозможуваат стимулирање на косата и скалпот. Кофеинот и хмељот содржат есенцијални масла и хранливи материи кои длабоко продираат во скалпот и помагаат во растењето на здрава коса. Протеинот од пченица помага за зајакнување и одржување на природната структура на косата, создавајќи буен изглед со природен сјај.

Упатство за употреба: Ставете тоник врз дланките од рацете. Протријте и нанесете врз влажен скалп и коса. За рамномерна дистрибуција, исчешлајте ја косата.

Пакување: во шише од 250 мл. кое може да се рециклира.

Категорија:

Опис

Morgan’s тоникот за нега на коса – Bay Rum, е наменет за секојдневно одржување на косата и скалпот. Со класичниот берберски мирис на рум, ги освежува, кондиционира и стимулира косата и скалпот. Се применува пред стилизирање. На косата и дава текстура и природна цврстина. Одличен производ за бербери и за домашна употреба пред нанесување на било кој Morgan’s производ за стилизирање на коса, бидејќи ја регенерира, потхранува и хидратира косата без да ги отстрани природните масла. Содржи протеин од пченица, екстракт од кафе и хмељ, кои овозможуваат стимулирање на косата и скалпот. Кофеинот и хмељот содржат есенцијални масла и хранливи материи кои длабоко продираат во скалпот и помагаат во растењето на здрава коса. Протеинот од пченица помага за зајакнување и одржување на природната структура на косата, создавајќи буен изглед со природен сјај.

Упатство за употреба: Ставете тоник врз дланките од рацете. Протријте и нанесете врз влажен скалп и коса. За рамномерна дистрибуција, исчешлајте ја косата.

Пакување: во шише од 250 мл. кое може да се рециклира.