Промотивен попуст

Оригинална Morgan’s помада 100 гр

1,290.00 ден 990.00 ден

Code:                   M002
Шифра:               10001

Пакување: во стаклена тегла од 100 гр.

Најпознатата помада во светот.

Класично решение за побелена (седа) коса, пробано и тестирано од 1873 г.

При редовно користење во период од 3 – 4 недели, постепено ја потемнува побелената коса без да се користат конвенционални бои за коса. Редовната употреба овозможува за краток временски период да се постигне соодветна нијанса на боја на косата, која може да се одржува со поретки апликации.

Опис

Пакување: во стаклена тегла од 100 гр.

Најпознатата помада во светот.

Класично решение за побелена (седа) коса, пробано и тестирано од 1873 г.

При редовно користење во период од 3 – 4 недели, постепено ја потемнува побелената коса без да се користат конвенционални бои за коса. Редовната употреба овозможува за краток временски период да се постигне соодветна нијанса на боја на косата, која може да се одржува со поретки апликации.

Збогатена со масло од пченични р’кулци кое содржи витамин Е. Погоден производ за нормална, густа, сува, кадрава и оштетена коса. Стилизирачки ефект со лесно фиксирање.

Ефекти од користењето на оригиналната Morgan’s помада:

  • Постепено ја потемнува сивата коса
  • Ја влажни и омекнува косата
  • Ја прави косата мека и лесна за формирање
  • Помага да се елиминира кадравоста на коста
  • Ја стилизира и ѝ додава сјај на сувата коса
  • Го храни скалпот
  • Содржи природен пчелин восок
  • Содржи масло од пченични р’кулци (најконцентриран природен извор на витамин Е) кое помага да се намали воспалението, го поправа оштетување на фоликулите и помага во поттикнување на растот на косата

Начин на примена

Нанесете ја помадата прво врз коренот а потоа рамномерно низ косата. Чешлајте ја како и обично. Употребувајте ја секојдневно додека не се постигне посакуваната боја на косата, а потоа продолжете по потреба.

Совет: Процесот на затемнување на косата се одвива побрзо во услови на сончева топлина или со користење на фен за сушење на косата.

За повеќе информации за процесот на потемнување на косата кликнете на нашата страница „Прашања и одговори“.

Дополнителни информации

Достава

Во цената не се вклучени трошоците за доставување на производот до купувачот