Промотивен попуст

Крем за ладење на скалпот 100 мл.

1,090.00 ден 890.00 ден

Code:                   M028
Шифра:               10027

Идеален за ладење и смирување на иритираниот и сув скалп.
Содржи природни екстракти од еукалиптус, рузмарин и зелен лимон (лимета), како и пчелин восок кој ја привлекува влагата врз кожата, а со тоа го хидрира сувиот скалп. Збогатен со масло од пченични р’кулци кое содржи витамин Е, антиоксиданси и хранливи материи за навлажнување и подмладување на скалпот.
Богат со сулфур, кој е особено ефикасен во лекувањето на скалпот со тоа што го намалува лачењето на лојните жлезди и го намалува на воспалението.

Опис

Пакување: во стаклена тегла 100 мл.

Идеален за ладење и смирување на иритираниот и сув скалп.
Содржи природни екстракти од еукалиптус, рузмарин и зелен лимон (лимета), како и пчелин восок кој ја привлекува влагата врз кожата, а со тоа го хидрира сувиот скалп.
Збогатен со масло од пченични р’кулци кое содржи витамин Е, антиоксиданси и хранливи материи за навлажнување и подмладување на скалпот.
Богат со сулфур, кој заради неговите природни лековити својства понекогаш се нарекува „природен минерал за убавина“. Сулфурот е особено ефикасен во лекувањето на скалпот со тоа што го намалува лачењето на лојните жлезди и го намалува на воспалението.
Пакуван во стаклена тегла која целосно се рециклира.

Употреба: мала количина од производот се нанесува врз скалпот и се масира.

Дополнителни информации

Достава

Во цената не се вклучени трошоците за доставување на производот до купувачот