Промотивен попуст

Шампон за мажи против првут, 250 мл.

990.00 ден 790.00 ден

Code:                   М050
Шифра:               10064

Луксузен професионален шампон за секојдневнв употреба. Специјално формулиран за да помогне во контролата на првутот, чешањето и лупењето на скалпот. Содржи пантенол, октопирокс и екстракт од коњска опашка. Содржи екстракт од коњска опашка кој делува како природен регенератор, го поттикнува растот на косата и го успорува стареењето и октопирокс, кој го отстранува првутот. Не содржи сулфат и ги одржува природните масла на скалпот и косата.
Упатство за употреба: Навлажнете ја косата, нанесете од шампонот и добро масирајте додека се направи пена. Почекајте кратко да се впие во скалпот и косата, па потоа темелно исплакнете.
Пакување: во шише од 250 мл. кое може да се рециклира.

Опис

Луксузен професионален шампон за секојдневнв употреба. Специјално формулиран за да помогне во контролата на првутот, чешањето и лупењето на скалпот. Содржи пантенол, октопирокс и екстракт од коњска опашка. Содржи екстракт од коњска опашка кој делува како природен регенератор, го поттикнува растот на косата и го успорува стареењето и октопирокс, кој го отстранува првутот. Не содржи сулфат и ги одржува природните масла на скалпот и косата.
Упатство за употреба: Навлажнете ја косата, нанесете од шампонот и добро масирајте додека се направи пена. Почекајте кратко да се впие во скалпот и косата, па потоа темелно исплакнете.
Пакување: во шише од 250 мл. кое може да се рециклира.