Промотивен попуст

Шампон за мажи за одржување на побелена коса, 250 мл.

1,290.00 ден 990.00 ден

Code:                   M079
Шифра:               10066

Хидратантен шампон кој ја негува побелената и бела коса, ги неутрализира несаканите жолти тонови и содржи UV заштита од сонце. Не ја потемнува косата. Содржи масло од јојоба, протеини од пченица и мирис на лаванда.
Упатство за употреба: добро навлажнете ја косата, нанесете од шампонот и добро масирајте ги косата и скалпот додека се направи пена. Почекајте кратко да се впие во скалпот и косата, па потоа темелно исплакнете.
Пакување: во туба од 250 мл. која може да се рециклира.

Опис

Хидратантен шампон кој ја негува побелената и бела коса, ги неутрализира несаканите жолти тонови и содржи UV заштита од сонце. Не ја потемнува косата. Содржи масло од јојоба, протеини од пченица и мирис на лаванда.
Упатство за употреба: добро навлажнете ја косата, нанесете од шампонот и добро масирајте ги косата и скалпот додека се направи пена. Почекајте кратко да се впие во скалпот и косата, па потоа темелно исплакнете.
Пакување: во туба од 250 мл. која може да се рециклира.