Промотивен попуст

Крем за нега на брада и мустаќи 75 мл.

1,090.00 ден 890.00 ден

Code:                   M038
Шифра:               10033

Ги омекнува, потхранува и хидратира брадата и мустаќите и ја смирува и навлажнува кожата под нив. Збогатенa со кератин, масло од авокадо, маслиново масло и алое вера кои помагаат да се кондиционира брадата како и да се стимулира кожата под неа. Биотинот (познат и како витамин Х), помага во промовирање на здрава брада и мустаќи. Погоден е за оние кои имаат сува кожа, чешање на брадата и за оние кои имаат неуредна брада.
По нанесувањето остава долготраен пријатен мирис врз брадата.

Опис

Пакување: во алуминиумска лименка 75 мл.

Ги омекнува, потхранува и хидратира брадата и мустаќите и ја смирува и навлажнува кожата под нив. Збогатенa со кератин, масло од авокадо, маслиново масло и алое вера кои помагаат да се кондиционира брадата како и да се стимулира кожата под неа. Биотинот (познат и како витамин Х), помага во промовирање на здрава брада и мустаќи. Погоден е за оние кои имаат сува кожа, чешање на брадата и за оние кои имаат неуредна брада.
По нанесувањето остава долготраен пријатен мирис врз брадата.

Употреба: Се нанесува врз чиста, сува или малку влажна брада. Се трие мала количина на кремот меѓу дланките за да се загрее. Со нежни кружни движења се масира кожата и се нанесува кремот врз брадата и мустаќите.

Дополнителни информации

Достава

Во цената не се вклучени трошоците за доставување на производот до купувачот