Промотивен попуст

Гел за миење на лице за мажи, 100 мл.

1,290.00 ден 990.00 ден

Code:                   М030
Шифра:               10052

Гелот за миење на лице е наменет за сите видови кожа. Длабински ја чисти, омекнува и потхранува кожата. Ја освежува, тонизира и има смирувачки ефект врз кожата. Пантенолот (Про-витамин В5) ја хидрира, штити и регенерира кожата. Нането ги балансира природните масла до вистинската рамнотежа на pH. Ментолот делува како средство за ладење, помага да се намали воспалението и ја поттикнува чистата кожа.

Упатство за употреба: Навлажнете ја кожата од лицето со топла вода. Нанесете мала количина од производот врз влажна кожа и масирајте додека се појави пена. Пената нанесете ја врз целото лице и вратот. Исплакнете темелно.

Пакување: во алуминиумско шишенце 100 мл.

Категорија:

Опис

Гелот за миење на лице е наменет за сите видови кожа. Длабински ја чисти, омекнува и потхранува кожата. Ја освежува, тонизира и има смирувачки ефект врз кожата. Пантенолот (Про-витамин В5) ја хидрира, штити и регенерира кожата. Нането ги балансира природните масла до вистинската рамнотежа на pH. Ментолот делува како средство за ладење, помага да се намали воспалението и ја поттикнува чистата кожа.

Упатство за употреба: Навлажнете ја кожата од лицето со топла вода. Нанесете мала количина од производот врз влажна кожа и масирајте додека се појави пена. Пената нанесете ја врз целото лице и вратот. Исплакнете темелно.

Пакување: во алуминиумско шишенце 100 мл.