Промотивен попуст

НЕМА НА ЗАЛИХА – Восок за обликување и виткање на мустаќи 50 г.

1,090.00 ден 890.00 ден

Code:                   M035
Шифра:               10030

Восок за обликување и виткање на мустаќи со лесна фиксација. Ја хидратира и смирува кожата. Ги омекнува и фиксира влакната на мустаќите. Содржи природен восок од пчели, масло од јојоба, екстракт од пченични р’кулци, масло од мандарина, масло од камилица, масло од еукалиптус и шеа масло. Се препорачува за мустаќи, бекенбарди и брадички.

Нема на залиха

Опис

Пакување: во ретро стаклена тегла од 50 г.

Восок за обликување и виткање на мустаќи со лесна фиксација. Ја хидратира и смирува кожата. Ги омекнува и фиксира влакната на мустаќите. Содржи природен восок од пчели, масло од јојоба, екстракт од пченични р’кулци, масло од мандарина, масло од камилица, масло од еукалиптус и ши масло (Vitellaria paradoxa). Се препорачува за мустаќи, бекенбарди и брадички.
Со препознатлив Morgan’s мирис на бергамот, јасмин, сандалово дрво и пачули.

Употреба: Се нанесува врз чисти и суви мустаќи. Се трие мала количина на восокот меѓу дланките за да се загрее. Се нанесува по должината на мустаќите и се формира.

Дополнителни информации

Достава

Во цената не се вклучени трошоците за доставување на производот до купувачот