Промотивен попуст

Балзам за после бричење против стареење 125 мл.

2,590.00 ден 1,990.00 ден

Code:                   M059
Шифра:               10038

Балзамот за после бричење против стареење ќе го смени вашиот ритуал после бричење. Со својот ефект на ладење ја смирува и тонизира кожата после бричењето, ги затвора порите и помага бричењето да се одвива без напор. Содржи Matrixyl®3000, прва состојка против стареење, заснована на технологијата – матрикин пептиди (matrikine peptide technology). Ги храни клетките на кожата и ги успорува процесите на стареење. Одличен е за лица со чувствителна кожа. Состојки: арганово масло, Matrixyl®3000, бергамот, јасмин, сандалово дрво.

Опис

Пакување: во ретро стаклено шише од 125 мл.

Балзамот за после бричење против стареење ќе го смени вашиот ритуал после бричење. Со својот ефект на ладење ја смирува и тонизира кожата после бричењето, ги затвора порите и помага бричењето да се одвива без напор. Содржи Matrixyl®3000, прва состојка против стареење, заснована на технологијата – матрикин пептиди (matrikine peptide technology). Ги храни клетките на кожата и ги успорува процесите на стареење. Одличен е за лица со чувствителна кожа. Состојки: арганово масло, Matrixyl®3000, бергамот, јасмин, сандалово дрво.

Употреба: Откако ќе завршите со бричење, исплакнете го лицето со ладна вода. Користете чист пешкир за да го исушите лицето. Потоа, слободно нанесете го балзамот врз чиста кожа. Користете го наутро и навечер.

Дополнителни информации

Достава

Во цената не се вклучени трошоците за доставување на производот до купувачот